Raamat on kirjutatud tuginedes 4. saj Põhja-Indias elanud õpetlasest munga Asanga traktaadile «Abhisamayālaṅkāra» (skr; tõlkes ʽselge arusaamise kaunistus’), samuti mitmete india (Vimuktisena 6.saj, Haribhadra 8.saj) ja tiibeti (Tsongkhapa 13.saj) ning kaasaegsete autorite (E. Obermilleri, E. Conze, D. Khjentse, L. Mälli jt) teostes antud selgitustele.
«Tavainimesest kõikteadjaks …» koosneb eessõnast, sissejuhatusest, kolmest peatükist ja epiloogist, ning kujutab kokkuvõtet ületava mõistmise õpetuse põhilistest seisukohtadest. Sissejuhatuses tutvustatakse ületava mõistmise kirjandust, esimeses peatükis – mahajaana budismi põhialuseid, teises – virgumisele viivat teekonda ja juhendeid selle läbimiseks, kolmandas – kolme kõikteadmist ja epiloogis – ühe tänapäeva budisti otsinguid ning selle käigus omandatud kogemusi ja kujunenud arusaamu. Raamatu lõpust leiab sanskritikeelsete terminite registri ja tabelid raskemate teemade visualiseerimiseks. Raamat on valminud töövihikuna kaheksa aasta jooksul tehtud ületava mõistmise õpetuse uurimise käigus ja on esimest korda avaldatud digiraamatuna 2020. a. Kuna allalaadimiste arv on olnud suur, siis julgustas see sama raamatut avaldama ka nendele, kes e-raamatuid ei loe.
Raamat on müügil Rahvaraamatu ja Apollo poodides, samuti kirjastuses Lugu ja Lumm ning ka Tartu ülikooli orientalistikakeskuses